Polska    Świat    www.abcda.eu


Agroturystyka


Wyrzutnia rakiet V2


Okolice i miejsca warte obejrzenia

 

Twierdza Przemyśl

Najdłuższy tunel w Polsce

Zamek w Łańcucie

Zamek w Krasiczynie

Zamek Krasickich w Dubiecku

Skansen w Sanoku

Uzdrowiska


Szlaki:

rowerowe,

piesze,

konne

na narty


Wiersze

Olga Przybyłek

 

Złote Myśli, Ważne SŁOWA


BIESZCZADY - GALERIA

 

Bieszczady - BPN

 

Mapa Bieszczadzkiego Parku Narodowego


Szlak Architektury Drewnianej


Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego

 

Rezerwaty Przyrody

Ścieżki Dydaktyczno - Przyrodnicze


Pruchnik


Dubiecko                              


Świebodna

    Pruchnik - zwykłe, piękne, zmysłowe miasteczko, w którym człowiek czuje ducha poprzedniej epoki. Przechadzając się uliczkami uwagę przyciągają, jak że cudowne domy z bali.

    Ciche, spokoje miejsce a zarazem bardzo ukulturalnioneSochaczki w Pruchniku. Na rynku Pruchnickim, co roku i przez cały rok odbywają się różne imprezy. Festyny, jarmarki, dożynki, wystawy prac osób uczęszczających na warsztaty terapii zajęciowej oraz ludzi poświęcających swój czas na rozwijanie swojego hobby: prace metaloplastyczne, rzeźbiarskie, malarskie, zdobnictwo bibułkowe. Niektórzy zajmują się hodowlą strusi a jeszcze inni hodowlą roślin egzotycznych. Kiermasz sztuki ludowej, biesiady Pruchnickie to imprezy sięgające jeszcze czasów dziada -pradziada. Tu człowiek nie ma możliwości się nudzić. Koncerty, spotkania kulturalne, przedstawienia a także pokazy mody wiklinowej. To wszystko tu-w małym miasteczku Pruchnik. Na święta Wielkanocne, co roku do niedawna odbywały się obrzędy sądu Judasza i oczywiście konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. Zaś Boże Narodzenie otwiera przegląd zespołów szkolnych „Pójdźmy do Betlejem”. Odbywają się tu igrzyska powiatowe i gminne w różnych dyscyplinach sportu. Przegląd zespołów folklorystycznych, przegląd tańca ludowego są tu tradycją. Przeglądy kabaretów i oczywiście występy Pruchnickich Sochaczek to nie lada atrakcja. Rajdy piesze poświęcone czci Jana Pawła II, co roku odbywają się z taką ilością osób, że serce raduje się na widok ludzi pamiętających o naszym Rodaku.Rajd pieszy

Choć brak tu pracy, ludzie dobrej woli, choć biedni wrzucają symboliczny grosz na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

    W ciągu roku cały czas się coś dzieje. Jest, co oglądać, gdzie się pobawić, gdzie się pośmiać, gdzie przeżyć uduchowienie, gdzie być z przyrodą sam na sam. Wszystko jest tu.

 

 

Dom z bali w Pruchniku

Woda ta cudowne uzdrowienie daje

Starszy czy młodszy każdy to przyznaje

Cudów tutaj bez liku

Kiedy wody cudownej zrobisz kilka łyków

więcej

Wyrzutnia rakiet V2

Zima w lesie

Jeśli tylko chcesz odpocząć województwo podkarpackie jest the best otwórz stronę w komputerze a wszystkiego dowiesz się. www.abcda.eu. Gdy tam wejdziesz to odrazu zakochasz się. Te miejsca, widoki, ludzie i klimat. Tu odpoczywać, tutaj lat ubywa. Młodszy się staje każdy kto odwiedzi nasze piękne strony, bo tu ludzie zwyczajni dużo historii i stare z bala domy.


Zamieść swoja ofertę agroturystyczną lub turystyczną na naszych stronach. Obecnie dodawanie do bazy jest bezpłatne. Zapraszamy wszystkie osoby prowadzące działalność agroturystyczną i turystyczną z województwa podkarpackiego. Info na email: abcda@abcda.eu. O pozycji w bazie decyduje data zgłoszenia.

Piękna okolica - tereny sprzyjające uprawianiu turystyki pieszej, konnej, rowerowej czy narciarstwu biegowemu, saneczkarstwu.
Baza Gospodarstw Agroturystycznych woj. podkarpackiego


Copyright © 2006 - 2011 abcda.eu i przyjaciele. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

      ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

email:  abcda@abcda.eu